Gençlik Aşısı

Bilgi AL

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, gençlik serumu, Paris ışıltısı, nem aşısı, nem dolgusu, saten dolgu gibi farklı isimler altında bilinen bu uygulamalar aslında temel olarak hyalüronik asit ile birlikte çeşitli vitamin, mineral ve peptidlerin cilde enjeksiyonu mantığına dayanmaktadır. Hyalüronik asit, cilt altında normalde bulunan ve çimento vazifesi gören, kollajen elastin bantları arasındaki bütünlüğü sağlayan maddedir.

Genclik Asisi

NCTF135 (Paris Işıltısı)

Hyalüronik asit ile birlikte çok sayıda etken maddeyi içeriğinde bulunduran gençlik aşısıdır. Bunlar, 12 adet vitamin, 24 adet amino asit, 6 adet koenzim, 5 adet nükleik asit, 6 adet mineral, serbest radikallere karşı savaşması için diğer bileşenlerdir (Glutation, Polisorbat 80, Glukuronik asit, Glukuronik asit lakton, Glukozamin, Dekstroz anhidroz).

NCTF135 (Paris Işıltısı) tedavisi, orta dermiş tabakasına söz konusu maddelerin enjeksiyonu ile cildin nemlendirilmesi esasına dayanır. Cildin parlak bir görünüm kazanmasında, renk dengesinin sağlanmasında, göz çevresindeki koyulukların giderilmesinde çok etkilidir.

NCTF135 (Paris Işıltısı), ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde uygulanır.

NCTF 135 768x229 1

Electri

Hyalüronik asit ve süksinik asit içeren Electri, göz altı morlukları ve göz çevresindeki ince çizgilerin tedavisinde kullanılır. En önemli özelliği, içeriğindeki süksinik asit ile hiperpigmentasyonu baskılayarak göz altı morluklarını belirgin şekilde azaltmasıdır.

Electri, 4 ay ara ile 3 kür halinde uygulanır.

electrih

Jalupro

Hyalüronik asit ve ciltteki yaşlanma etkilerini gidermeye yarayan çeşitli amino asitleri (Glicine, L proline, L Lysine, L Leusin) içermektedir. Cildin nemlendirilmesinde, parlaklık kazanmasında, elastikiyetinin geri kazanılmasında çok etkilidir.

Jalupro gençlik serumunun ticari olarak iki formu bulunmaktadır. “Jalupro HMW”, yüksek konsantrasyonlarda hyaluronik asit içeren formunun yılda 2 seans uygulanması yeterlidir. Daha düşük meolekül ağırlıklı formu ise daha az oranda hyaluronik asit içerdiğinden yılda 4 seans gerektirir.

Jalupro Hmw01 768x409 1

H-100

Hyalüronik asit ve çeşitli peptid, vitamin, mineral, orgaik silica ve DMAE’yi içermektedir. Diğer gençlik aşılarından en önemli farkı bilinen en güçlü antioksidanlardan olan “mannitol” içermesidir ve antioksidan etkisi nedeniyle hyaluronik asidin dokudaki ömrünü uzatır.

H-100 gençlik aşısı, ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde uygulanır.

h100

Juvederm Volite

Juvederm Volite nem aşısı cildin pürüzsüz olmasını sağlar ve ince çizgileri yok eder. Diğer yandan cildin kaybettiği nemi geri kazandırır ve cilt elastikiyetini arttırır. Son yıllarda geliştirilen vycross teknolojili çapraz bağlı hyaluranik asit içermektedir. Yapılan klinik çalışmalar tek seans yapılan Juvederm Volite tedavisinin 9 aya kadar ince çizgilerde azalma, cilt nemini ve esnekliğini sağlama açısından etkin olduğunu kanıtlamıştır.

juvederm volite

Revitacare Cytocare Ailesi

Cytocare 715 C Line (İksir 715)

Mezoterapi ile dolgu arası bir üründür ve mezo-dolgu olarak pazarlanmaktadır. İçeriğindeki çok yüksek oranda hyalüronik asit (75 mg), aminoasit kompleksi ve karnosin ile nemlendirme ve densifikasyon açısından çok etkindir. Uygulama dermal roller ile gerçekleştirilir. Cildin ipeksi sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Cytocare 715 C Line, 3 hafta arayla 3 seans ve daha sonra sonuçların devamlılığı için her 3 ayda 1 seans olarak uygulanır.

Cytocare 715C Line

Cytocare 532

Hyalüronik asit (32 mg) ve CT50 Gençleştirici Komplex (mineral tuzlar, amino asitler ve vitaminler) içermektedir. Yüze ve boyunda dermiş tabakasına iğne ile uygulanır. Cildin gençleştirilmesine, kırışıklık çizgilerinin doldurulmasına yardımcı olur.

Cytocare 532, 3 hafta arayla 3 seans ve daha sonra sonuçların devamlılığı için her 3 ayda 1 seans olarak uygulanır.

Cytocare 532 768x347 1

Cytocare S-line

Hyalüronik asit (18 mg) ve CT50 Gençleştirici Komplex (mineral tuzlar, amino asitler ve vitaminler) içermektedir. Perioral ve periorbital alanlar gibi hassas alanların gençleştirilmesi için önerilmektedir.

Cytocare S-line, 3 hafta arayla 3 seans olarak uygulanır.

Cytocare S line 768x376 1

Restylane Skinbooster

“Saten Dolgu” adı ile ticari olarak pazarlanmaktadır. Vital ve Vital Light olmak üzere iki farklı ticari preparatı mevcuttur. Skinbooster, çok az çapraz bağı olan bir hyalüronik asittir. Yani mezoterapide kullanılan çapraz bağsız ve dolgu özelliği olmayan, sadece nemlendirme ve canlandırma özelliği olan hyalüronik asit çeşidiyle, dolgu için kullanılan çapraz bağlı hyalüronik asit çeşidinin tam ortasında yer alan bir üründür. Alın, kaz ayakları, elmacık kemikleri bölgesi, yanak, ağız çevresindeki ince kırışıklıklar, boyun, dekolte ve el sırtı gibi çeşitli bölgelerde kullanılabilir. İhtiyaca göre tek başına ya da çapraz bağlı hyalüronik asit dolgularıyla kombine olarak kullanılabilir.

Restylane Skinbooster, 3 hafta arayla 3 seans olarak uygulanır.

Restylane Skinbooster 768x248 1

Somon DNA

İçerisinde hyalüronik asit ve somon balığından elde edilen DNA vardır. Somon balığı DNA’sı insan DNA’sı ile büyük benzerlik gösterdiği için kollojen sentezi çok kuvvetli bir şekilde uyarılır, cilt yenilenmesi tetiklenir, cildin parlaklık, sıkılık ve elastikiyeti artar.

Somon DNA, ikişer hafta aralıklarla dört seanslık kürler halinde uygulanır.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu, estetik görünümü iyileştirmek amacıyla tercih edilen bir işlemdir. Bu işlem sonrası, hastaların dikkat [...]

Yüze Dolgu Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli

Yüz dolgusu estetik ve genç bir görünüm elde etmek için popüler bir yöntemdir. Ancak bu [...]

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu, estetik görünümü iyileştirmek amacıyla yapılan popüler bir işlemdir. Genellikle, estetik operasyonlar sigorta tarafından kapsanmaz. [...]

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu, yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Genellikle estetik işlemler, sigorta kapsamı dışında kalır. [...]

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği, yüz hatlarını belirginleştirerek daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Ancak, bu estetik [...]

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu, estetik görünümü iyileştirmek amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Ancak bu işlemin maliyeti birçok faktöre [...]

Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları

Hydrafacial cilt bakımı, cildin gençleşmesine yardımcı olan popüler bir yöntemdir. Ancak SGK’nın bu işlemi karşılayıp [...]

Yüz Dolgusu Fiyatları

Yüz dolgusu, estetik görünümü iyileştirmek amacıyla tercih edilen popüler bir yöntemdir. Ancak SGK’nın estetik işlemleri kapsamadığı [...]